Telefon : (216) 418 45 58 / (216) 345 66 46 / (533) 330 93 67
Peruk, Çıt Çıt Saçlar, Postiş, Boncuk Kaynak, Keratin Kaynak Saç Kaynakları, Postij, At Kuyruğu
Saç Uzatma Merkezi, Saç Uzatma Yöntemleri, Peruka, Perçem, Kahkül, Doğal Ham Saç Fiyatları

ÇıtÇıt Saç Nasıl Takılır?


Çıtçıt Saçlar Nasıl TakılırÇıtçıt saçlar hiçbir yardım almadan çok kısa sürede takılabilirler. Takılıp çıkarılması kolay ve zaman almadığından tercih sebebi olmaktadırlar. Doğru bakım yapılır ise en az 2 yıl gibi uzun süre kulanılabilirler. Herhangi bir yardım olmadan evde de kolaylıkla şekil verilebilir.

Aşağıda, çıt çıt saç takmanın kolay yolu adım adım anlatılmaktadır:

1 El Alışkanlığı Kazanmak İçin Çıtçıtları Açıp Kapama Alıştırmaları Yapın.  Çıtçıt Saç Uygulama Adım 1
Çıt Çıt saç parçasındaki çıtçıt kısmını kendinize doğru çevirerek, başparmaklarınızı çıtçıt uçlarına ve işaret parmaklarınızı da parçanın yüz kısmına yerleştirin. Çıtçıtı açmak için işaret parmaklarınızla kendinize doğru iterek uygulayacağınız baskı çıtçıtın açılmasını sağlamaya yetecektir. Aynı biçimde, başparmaklarınızla kendinizden dışarı doğru uygulayacağınız baskıda çıtçıtın kapanmasını sağlayacaktır.İPUCU
ÇıtÇıt saçlarınızı saçınıza tutturmaya başlamadan önce, çıtçıtları açma ve kapamada el alışkanlığı kazanmak için çıtçıt açma ve kapama alıştırmaları yapın.
2 El Alışkanlığı Kazanmak için ÇıtÇıt Saçlarınızı Saçınıza Tutturma Alıştırmaları Yapın.
5 cm genişliğinde olan yan parçaları kullanarak Çıt Çıt saçlarınızı kendi saçınıza tutturma ve saçınızdan çıkartma alıştırmaları uygulayın.
3 Saçın Bölümlere Ayrılması Çıtçıt Saç Uygulama Adım 3
İlk ÇıtÇıt saç parçanızı, saçınızda nereye takacaksanız, bir kuyruklu tarak veya işaret parmaklarınız aracılığı ile o bölgeye yol ayırma alıştırmaları yapın.
4 Saçta İlk Uygulama Yapılacak Bölgenin Ayrılmasına Başlamak Çıtçıt Saç Uygulama Adım 4
Çıt Çıt saçlarınızı takmaya, saçınızın alt kısımlarından başlamalı ve daha sonra yukarıya doğru tırmanmalısınız. Saç hizanızdaki en alt noktadan başlayarak ve bir kuyruklu tarak veya işaret parmaklarınız aracılığı ile saçınızı bölmek istediğiniz yerden ayırın.
5 Saçta İlk Uygulama Yapılacak Bölgenin Ayrılmasını Tamamlanması  Çıtçıt Saç Uygulama Adım 5
Kuyruklu tarağınızı ya da işaret parmaklarınızı saçınızın altından ve saç derisi boyunca sağ saç hizasından sol saç hizasına kadar sürükleyerek saçı ayırın.
6 Ayırdığınız Yolun Üst Kısmında Kalan Saçları Toka ile Tutturun Çıtçıt Saç Uygulama Adım 6
Sağdan sola olarak ayırdığınız yolun üst kısmında kalan bütün saçı size engel yaratmaması açısından tamamen kaldırıp bir toka ile tutturun.
7 İlk ÇıtÇıt Saçı Hazırlayın Çıtçıt Saç Uygulama Adım 7
Saçın “arka” kısmına takılan ve geniş olan Çıt Çıt saç parçalarından birini seçip (eğer tam bir set satın aldıysanız, bu bölümde, 15 cm eninde olan Çıt Çıt saçı kullanın) üzerinde mevcut bulunan çıtçıtların tamamını açın.
8 İlk ÇıtÇıt Saçın Yerleştirilmesi  Çıtçıt Saç Uygulama Adım 8
Çıtçıtın üst kısmının sağdan sola olarak ayırdığınız yol ile aynı hizada olması için, çıtçıtlar ayırdığınız yolun alt kısmında kalan kendi saçlarınıza tutturulmalıdır.
9 İlk Çıtçıtın Yerleştirilmesi Çıtçıt Saç Uygulama Adım 9
İlk önce orta çıtçıt ense ortanıza gelecek şekilde yerleştirilmelidir. Çıtçıtı, ayırdığınız yolun hemen altında kalan kendi saçınıza tutturun. Çıtçıtı aşağıya doğru iterek kendi saçınızı kavramasını sağlayın ve çıtçıtlayıp kapatın.
10 İkinci ÇıtÇıtın Yerleştirilmesi Çıtçıt Saç Uygulama Adım 10
Bir sonraki tutturacağınız çıtçıt sağ çıtçıttır. Orta çıtçıtın yerinden oynamaması için onu sol eliniz ile tutarken, sağ eliniz ile saç bandının sağ kenarını tutarak onu başınızın sağ tarafında kaplayabileceği yere kadar uzatın. Yukarıdaki aşamada tarif edildiği gibi çıtçıtı ayırdığınız saç yolunun hemen altında mevcut bulunan kendi saçınıza tutturun ve onu aşağıya doğru iterek kendi saçınızı kavramasını sağlayın ve çıtçıtlayıp kapatın.
11 Üçüncü ÇıtÇıtın Yerleştirilmesi  Çıtçıt Saç Uygulama Adım 11
En son olarak tutturacağınız çıtçıt sol çıtçıttır. Orta yerdeki çıtçıtı yerinden oynamaması için sağ eliniz ile tuttun ve sol eliniz ile saç bandının sol kenarını tutarak onu başınızın sol tarafında kaplayabileceği yere kadar uzatın. Daha önceki iki aşamada tarif edildiği gibi çıtçıtı ayırdığınız saç yolunun hemen altında mevcut bulunan kendi saçınıza tutturun ve onu aşağıya doğru iterek kendi saçınızı kavramasını sağlayın ve çıtçıtlayıp kapatın.
12 Arada Boşluklar Kalıp Kalmadığını Kontrol Edin  Çıtçıt Saç Uygulama Adım 12
Her üç çıtçıtta yerleştirilip tutturulduktan sonra, takma saçlarınızın kendi saçınıza düzgün bir biçimde yerleşmiş olduğundan emin olmak için parmaklarınızı takma saçlarınızın tutturulmuş bulunduğu bandın üzerinde bir uçtan diğer uca kadar gezdirin. Eğer arada boşluklar varsa, çıtçıtı açın, kendi saçınızdan çıkartın ve çıtçıtın pozisyonunu değiştirin ve böylece saçların boşluksuz bir biçimde kendi saçınıza düzgün olarak oturmasını sağlayın.
13 İkinci ÇıtÇıt Saç Parçasını Takmaya Hazırlanma  Çıtçıt Saç Uygulama Adım 13
Bu Çıt Çıt saç parçası ilk takılan Çıt Çıt saç parçasının yukarısına yerleştirilecektir. 6. aşamada size mani olmamaları için toka ile tutturduğunuz saçların tamamını salın. Biraz önce yerleştirdiğiniz ilk Çıt Çıt saç parçasının bulunduğu bölgenin az yukarısında bir yerden, 4. aşamadan başlayıp 6. aşamaya kadar olan bölümlerde size tarif edildiği gibi saçınızı ayırın.
14 İkinci ÇıtÇıt Saç Parçasının Yerleştirilmesi Çıtçıt Saç Uygulama Adım 14
7. aşamadan başlayıp 12. aşamaya kadar olan aşamaları tekrar edip bir sonraki Çıt Çıt saç parçasını saçınıza düzgün bir biçimde yerleştirin. Yeni saç stilinizin tamamlanması ve her bir Çıt Çıt saç parçasının yerine yerleştirilmesi için 4. aşamadan başlayıp 12. aşamaya kadar gösterilen yolu takip edin. (Bu işleme tam bir takım ile başladıysanız, Çıt Çıt saçlarınızı kendi saçınıza yerleştirmeye başladığınız en alt bölümlerde 15 cm bant genişliğine sahip olan iki parçayla başlamanız, onlardan sonra 13 cm bant genişliğine sahip olan Çıt Çıt saçları yerleştirmeniz ve en son olarak ta 10 cm genişliğe sahip olan Çıt Çıt saç bandını yerleştirmeniz tavsiye olunur.)
15 Yan ÇıtÇıt Saç Parçalarının Yerleştirilmesi Çıtçıt Saç Uygulama Adım 15
5 cm genişliğinde olan Çıt Çıt saç parçaları saçlarınızın yanlarına takılmaları için tasarlanmışlardır. Şakak bölgesinde bir yerde olmak üzere başınızın her iki yanına birir tane olarak takılır.
16 ÇıtÇıt Saç Parçalarının Saçınızdan Çıkarılması Çıtçıt Saç Uygulama Adım 16
Bir ÇıtÇıt saç parçasını saçınızdan çıkarmak için bu saç bandı üzerinde mevcut bulunan bütün çıtçıtları açın ve hafifçe yukarı kaldırıp nazik bir biçimde saçınızdan çekin.

Etiketler:, , ,

Yorumlar & Cevaplar

1 Yorum

Bir Cevap Yazın